www.sktrebechovice-fotbal.cz

V roce 1911 přichází jako dopravní úředník do Třebechovic p. Plachý, odchovanec a bývalý hráč AFK Kolín. Spolu s místním Emilem Mašitou zakládají fotbalový kroužek a to v hostinci „U Halíků“. V tomto roce se ještě nevystoupilo na veřejnosti, byly však činěny přípravy na příští rok.
Z jara roku 1912 dochází k zápasu s OLYMPIÍ Hradec Králové, který skončil vysokou porážkou začínajícího mužstva v poměru 0 : 16. Toto první utkání bylo hráno v sestavě:
Zima, Plachý, Valášek Jar., Tichý, Dvořák, Valášek Ant., Pleticha, Šmíd, Mašita, Stuchlík, Horský
Po tomto zápase se hrálo s dalšími okolními kluby, bohužel však výsledky nejsou známy. Začátky tohoto kroužku /klubu/ byly velice těžké, veřejnost mu nebyla nakloněna, takže členstvo bylo odkázáno pouze samo na sebe.
V roce 1913 přibyli další hráči a tak mimo prvního mužstva je založeno i druhé mužstvo /rezerva/ a dorost /juniorka/. V tomto roce bylo hřiště přemístěno do Boru /za stavem vedle bývalého přírodního divadla/, kde byl najat pozemek od p. Čisteckého a placeno mu nájemné 35 zlatých ročně. Klub žil pouze z členských příspěvků, takže častý deficit po zápase byli hráči nuceni hradit sami, v čemž hrál prim p. Plachý, který byl také v tomto roce za zásluhy zvolen čestným členem.
V roce 1914 začíná I. světová válka a končí fotbalová činnost.

... další informace

DISKUZNÍ FÓRUM
ANKETA